Potřebujete dočasně peníze?


Nás lidi dokáže v životě potrápit ledacos. Třeba i peníze. A nemusím jistě zdůrazňovat, že nemíváme problémy s jejich nadbytkem, ale s jejich nedostatkem. Peněz je prostě někdy málo a z toho pak vzniká celá dlouhá řada možných komplikací. Nemůžeme třeba zaplatit za některé služby, které bychom rádi využili, nemůžeme třeba ani zaplatit nájem a někdy dokonce ani jídlo. A někdy to dojde i tak daleko, že nejen že jsme na nule, ale dokonce se propadneme do mínusu. A máme tak i dluhy, které bychom měli vyrovnat. Jenže není čím.

Stává se to skutečně dost často. Na někoho to dolehne občas, na někoho častěji a pro někoho je to docela obvyklá situace. Ale ať tak nebo onak, někdy se prostě neobejdeme bez cizí pomoci. Potřebujeme, aby nám někdo půjčil a byly tak k dispozici peníze, než se zase finančně vzpamatujeme.

cizí bankovky

Ale na naše blízké není vždycky spolehnutí. A na banky mnohdy také ne. Příbuzní a známí nemusí mít tolik peněz, aby nás zachránili, nebo se tak aspoň mohou tvářit, a banky peníze sice mají, ale nepůjčí je někomu, kdo jim připadá podezřelý, u koho není jisté, že bude náležitě splácet. A tak se snažíme najít někoho, kdo by nám mohl pomoci, ale třeba ne a ne někoho takového objevit.

cizí bankovky

A přitom se někdo takový určitě najít dá, a to docela snadno. Ví se například, že vlastníme-li nemovitost, která by se dala použít jako zástava, jako záruka, že skutečně své závazky splatíme, je nám docela lehce dostupná hypotéka po insolvenci. Nebankovní hypotéka, u které dostane potřebné peníze každý, kdo může poskytnout právě zmíněnou nemovitou záruku. Nebankovní společnost je prostě ochotná půjčovat i problematickým žadatelům, a to až do určité části hodnoty zastavené nemovitosti, kterou se za nebankovní hypotéku ručí. A díky tomu mohou mít peníze i ti, jimž se zrovna nevede dobře a jimž nikdo jiný nechce půjčit.