Ochrana před nečistoty.


Nikdo nemá rád v bazénu napadaný nepořádek a ten se do vody dostane hned z několika jednoduchých příčin, které si teď zmíníme. Není to nic převratného a rozhodně vy na to přišel snad každý, kdo má bazén a denně se mu to to stává. První příčinou je samotný hmyz a ptáčci. Je to naprosto jednoduché, hmyz a ptáci se chtějí napít nebo jen tak poletují a myslí si, že je to skvělá přistávací plocha, ale při dosednutí na hladinu vody zjistí, že si vlastně nedosedli, ale že se koupají. To ovšem neumí spousta hmyzu, a je to pro ně smrtící. Některým se nějakým záhadným způsobem podaří vymanit s vodního sevření, ale s mokrými křídly se lítá opravdu špatně.

bazénové plachty

Když jsou to včely nebo vosy, dokáží se někdy z vody dostat. Ovšem když se jedná o berušky a hrobaříky je to pro ně většinou smrtící. Stejně tak v případě lezoucího hmyzu, který omylem při chůzi spadne do vody. Mravenci a další. Pak už jen najdete jejich bezvládná tělíčka jak plavou po hladině bazénu. To je první nechtěný nepořádek. Dále to může být nepořádek, který se vám nalepí na tělo. Může se jednat o čerstvě posekanou trávu, která se vám dostane na chodidla, když přejdete kus bosou nohou. Nebo se může jednat o drobný písek a další nechtěné nečistoty, jako jsou listy, kamínky, nebo chlupy z mazlíčka. Všechno se do vody přenese na vás.

bazénové plachty

Proto je doporučováno se vždy před vstupem do bazénu osprchovat, ale doma u venkovního vlastního bazénu to většina lidí nedodržuje a už vůbec ne děti. Ti jsou schopní do bazénu skočit i s jídlem v ruce. Další věci se mohou do bazénu dostat při silném větru, který může být součástí letních bouřek. Všechno lítá, a když není bazén chráněný bazénovou plachtou, dostane se do vody úplně všechno. Od listí a plodů ze stromů, přes hmyz až po velké větve, prach a všechno možné. Proto je dobré při nevyužívání bazénu ho raději přikrýt a máte po starostech. Jednoduché řešení vám pomůže ve většině případů. Zakryjte bazén a snížíte tak nečistoty, které se tam mohou dostat.