Trápí vás prostata?


Prostata je součást mužského pohlavního ústrojí a je schovaná za konečníkem. Proto se její vyšetření provádí právě skrze něj. Na vyšetření by měli muži chodit zhruba od 45. roku věku, kdy pomalu ale jistě dochází k poklesu mužského pohlavního hormonu – testosteronu. Ten má vliv nejen na libido, ale také na celkovou kvalitu pohlavního života. Zejména muži jsou většinou aktivnější a jakmile partnerka sleduje první projevy nezájmu o sex, většinou tuší, že něco není v pořádku.

banán s rtěnkou

Libido se mění podle psychického i fyzického stavu muže, a také podle vzhledu jeho partnerky. Jak víme, muži jsou vizuálně vzrušiví, takže pokud partnerka například přibere nebo o sebe nedbá, může to pro muže znamenat že už ho nebude přitahovat. Častějším problémem je ale pokles libida ze zdravotních důvodů.

Špatná životospráva může být jeden z důvodů, proč prostata nefunguje jak má. To co jíme má vliv na fungování celého našeho těla. Pokud vás zajímá jaké jsou u prostaty nevhodné potraviny Erectmax.cz, jsou to jednoznačně tučná jídla a alkohol. Ani nadbytek cukru není pro prostatu to pravé. Proto si opravdu důmyslně hlídejte co jíte, protože tím pomůžete celému svému tělu, a dokonce i pohlavnímu životu.

muž rozkrok

Jsou potraviny, které naopak pomáhají
Chcete své pohlavní orgány a libido dostat z problémů pomocí stravy? Zkuste jíst zdravější a alespoň jednou ta čas si dopřejte hovězí maso, ryby, avokádo a ořechy. Tyto potraviny jsou pro zdraví mužských pohlavních orgánů důležité. Ideální je také užívat doplňky stravy, a určitě neuděláte chybu ani pitím čajových bylinných směsí, které byly připraveny přímo pro problémy s prostatou nebo se špatnou erekcí. Libido a erekce jsou spolu úzce spjaty, takže pokud chcete aby váš intimní život byl jako dřív, musíte dbát o svoje zdraví a jíst zdravěji.

Pozor – prostatě rozhodně nepomůže ani kouření.