Stěhujeme se do Chorvatska


Až k vám zavítají přátelé na návštěvu a vy jim oznámíte, že se stěhujete do Chorvatska, že jste tam pořídili dům, a že už vás to tu nebaví, jaké argumenty použijete v okamžiku, kdy budou překvapeně zírat, proč jste se takto rozhodli využít prodeje domu v Chorvatsku?

domy v Chorvatsku

Zima – znáte tu písničku Hany Zagorové s názvem „Zima zima zima“ ze sedmdesátých let minulého století? Má fantastický text a chytlavou, veselou melodii, to musíte uznat, ale ruku na srdce, nemáte té zimy už dost? Těch věčných námraz, zatažené šedé oblohy, mrznoucího mrholení, pádů na chodník, posolených silnic, rozedraných a šedých bot ze slané břečky a čvachtanice z močovinového posypu, který navíc nechutně páchne? V Chorvatsku budete od těchto zážitků oproštěni.

pobřeží v Chorvatsku

Plitvická jezera a krásná příroda ve vnitrozemí – na Plitvických jezerech se natáčel film „Poklad na Stříbrném jezeře“, a ještě než se tam zajedete podívat osobně, doporučujeme tento film zhlédnout na širokoúhlém plátně, například máte-li možnost promítání filmů projektorem na promítací plátno.

Moře, moře, moře – kdyby paní Zagorová nazpívala skladbu s tímto názvem, možná by měla ještě příznivější ohlas, i když u nás žádné moře nemáme. Život u moře je ale v každé roční době zajímavý, nikdy se tu nebudete nudit a stále je tu co objevovat. Navíc se tu dobře uvolňují záporné ionty, které podporují regeneraci organismu, tak proč toho nevyužít? A že moře umožňuje provozovat i vodní sporty, to vám zřejmě nemusíme připomínat.

Stravování – komu nevyhovuje staročeská kuchyně a holduje spíše zdravé výživě s vyšším https://eshop.nobilis.cz/aromaterapie/vzacne-etericke-oleje-v-jojobe/neroli-v-jojobovem-oleji.html podílem zeleniny a ovoce a s rostlinnými oleji, lisovanými za studena, tomu budou jistě vyhovovat tamní stravovací zvyklosti. Středomořská strava je zdravější, a tak si tu ještě můžete prodloužit a zkvalitnit život. Ale samozřejmě vám nikdo nebude zakazovat připravit si staročeskou klasiku, pokud o ni stojíte.