Rozumné varianty zábradlí na balkon


Máte v úmyslu rekonstruovat balkon či lodžii v rodinném domě, anebo se jedná o bytový dům, který bude podroben revitalizaci, a dosud nemáte představu o tom, jaké zábradlí na balkon KMK design pořídit? Pak bychom vám mohli navrhnout možná řešení, která by připadala v úvahu.

bytový dům

Nerezová ocel – velmi populární, praktická i esteticky přijatelná varianta je nerezavějící ocel. Jedná se o konstrukční materiál uhlíkové oceli, legovaný chromem a niklem, nejde tedy o pouhou ocel chromovanou na svém povrchu, ale o skutečně kvalitní nekorodující materiál v celistvé struktuře chemického a metalurgického složení. Z nerezové oceli se vyrábí například běžné vybavení domácnosti – nádobí, příbory, ruční i elektrické nářadí a své místo má i na zábradlích schodišť, teras a balkonů. Odolnost vůči korozi je navíc podtržena i dobrými mechanickými vlastnostmi, zejména odolností vůči statickému i dynamickému namáhání, což je na balkonech zásadní.

balkony se zábradlím

Konstrukční ocel – chcete-li mít na balkoně zábradlí ze dřeva, toto lze doporučit pouze s výhradami vzhledem k jeho omezené pevnosti a tím pádem i snížení bezpečnosti. Dřevo lze například kombinovat s nerezovou či konstrukční ocelí, která se postará o bezpečnostní stránku věci, a dřevo o tu estetickou. Konstrukční uhlíková ocel však koroduje, a musí se s tím počítat s ohledem na častější údržbu, zejména broušení, odstraňování koroze a nátěry.

Tvrzené sklo – moderním, esteticky velmi působivým a dostatečně robustním řešením jsou i tvrzená skla. Jsou bezpečným prvkem i na balkonech a není třeba se obávat jeho poškození běžným namáháním. Tvrzené sklo není obyčejné sklo, rozbít jej se vám jen tak nepodaří a je tudíž velmi málo pravděpodobné, že by tu došlo k úrazu nebo dokonce k pádu do prohlubně. Zábradlí z tvrzeného skla lze doplnit horními posuvnými moduly a uzavřít balkon do podoby zimní zahrady. Toto řešení přináší mimo jiné i významnou úsporu financí v rámci zateplení balkonových prostor.