Oblečení a nový život


Víte, že svému oblečení, které už nenosíte a nevyužijete, můžete darovat nový život? Dámské second handy jsou známými kamennými prodejnami pro prodej nošeného oblečení. A nemusí to nutně znamenat, že v něm musíte nakupovat. Pokud ale máte oblečení, které je vám malé, nelíbí se vám, a nebo už ho nevynosíte, proč ho nedat do second handu? Takové second handy mají někdy i tu možnost, že jim oblečení můžete prodat a oni vám za něj vyplatí částku. Vy budete spokojení, protože si vyděláte nějaké peníze a budete mít na něco, co si chcete koupit a oblečení dáte novou šanci. Je to prospěšné i pro planetu.

clothes

Rozhodně více, než kdybyste oblečení odhodili někam ke kontejneru. Oblečení se totiž těžko rozkládá a pro planetu je to akorát zátěž. Zatímco když jej dáte do second handu a on si ho někdo koupí, je to hodně ekologické a planetě prospěšné. Kdyby to takhle dělali všichni, žilo by se nám na planetě o hodně lépe. Jenže plno lidí oblečení raději vyhodí a koupí si nové. Nedá si s tím tu práci, aby jej donesli do second handu. Připadá jim to úplně zbytečné. Já třeba v dámském second handu ráda nakupuji a vůbec mi to nevadí. Najdu zde kousky levnější minimálně o polovinu ceny. Znám ale i lidi, kterým se nakupování v obchodech s oblečením z druhé ruky vyloženě příčí.

clothes

Já se tomu divím. Co může být špatného na tom, vynosit ještě oblečení po někom, komu už se nelíbilo? Tím, že si jej zakoupíte, mu vlastně dáte nový život, smysl. A pro někoho i použité a předtím nošené oblečení může být docela velkou radostí. V second handech najdeme kousky, které jsou s drobnými vadami – může to být například flíček, který je ale úplně malinký. I dírky v oblečení můžou být takovou vadou. V tom případě je ale snížená cena oblečení. Najdeme zde i kousky, které jsou úplně nové a nenošené. V dámském second handu si každý přijde na své.