Jak to může fungovat?


Je zajímavé si uvědomit, že tak náročné období pro ženu jako je menstruace, je pro život na zemi důležité a že za ním se schovávají takové změny, které mohou vést až ke vzniku nové života. Co je to první, co se Vám se slovem menstruace vybaví? Nejpravděpodobnější je, že jste si ihned vzpomněli na pět až sedm dní krvácení, které je tím nejméně příjemným. Přitom se za tímto slovem schovává mnohem více. Je dobré si uvědomit, že to, co se děje v oblasti pánve je řízeno z mozku, a to přímo z hypotalamu a hypofýzy. Hypotalamus je oblast, která je zapojena do většiny procesů, které si ani neuvědomujeme. Nebo snad na sobě cítíte, jak si Vaše tělo uvědomuje, že máte hlad nebo že mění Vaše teplota těla?

mladá žena

Ano, i do těchto dějů je hypotalamus zapojen. Zajímavým příkladem je právě schopnost poznat, kdy máte hlad a kdy Vám již jídla stačí. Toto se děje na podkladě látek, které nám kolují v krvi. Ty se sem dostanou vstřebáním z trávicí soustavy, a právě krví jsou pak odneseny do mozku. V mozku jsou vnímány, a pokud jejich hladina dosáhne určité hodnoty, hlad se přemění na pocit sytosti. A stejně to funguje i naopak. Pokud jejich hladina klesne pod určitou hodnotu, dojde v mozku k signalizaci a my pocítíme hlad.

ženský organismus

A právě tato oblast začne v pubertě produkovat hormony. Jakým způsobem je tato produkce spuštěna není jasné. Snad se jedná o komplex informací z vnějšího a vnitřního prostředí. Jisté je, že důležitou roli zde má třeba množství tuku v těle ženy. To musí být dostatečně vysoké, aby se zajistilo to, že pokud již žena počne, pak její tělo bude schopné živit naráz dva lidi. Jak se ale chovat přímo v době krvácení? Je dobré, již hned od první menstruace, nevyužívat pouze vložky a tampony, ale zkoušet i jiné alternativy. Menstruační kalhotky recenze se vyjadřují přesně v tomto smyslu a jejich majitelky si chválí všechny výhody.