Aby teplo neuteklo


V dnešní době se klade velký důraz na efektivní šetření energiemi. Možná si říkáte, že to všechno je jen proto, abyste ušetřili nějakou tu korunu, ale pravdou je, že lidstvo by mělo přehodnotit své postoje k přírodě a udělat maximum pro zachování naší planety. A právě krokem k zachování rovnováhy v přírodě jsou všechny způsoby šetření energií a tím pádem omezení tepelných či jiných elektráren, které nepracují na obnovitelné zdroje.

zateplení domu

Co můžete udělat vy sami na svém bydlení, abyste ušetřili nějaký ten megawatt a tím pádem i nějakou tu korunu? Pokud stavíte nový dům, tak je nutností postavit energeticky nenáročný dům. Zvážit ihned při stavbě solární panely, tepelné čerpadlo a samozřejmostí by měly být nejmodernější materiály na samotnou stavbu. A bez čeho se neobjedete? No přece bez zateplení celého domu. Dům zabalený do polystyrénu je jistotou energetické nízkonákladovosti.

Zateplení není žádnou složitou věcí, potřebujete jen profesionály, kteří vědí vše o kotvení polystyrenu, vědí jakou tloušťku polystyrénu zvolit a umí jím váš domek obalit tak, aby se v něm udržovalo teplo a naopak v létě abyste se v domku neupekli.

Zateplení je cestou i pro staré domy, které jsou převážně vysoce energeticky náročné a náklady za vytápění mohou být nehorázně vysoké. Je potřeba dát domu nový, teplý kabát, který se brzy projeví na vašem nižší účtu za vytápění. Není to nijak složité.

stavba domu

Máte vysoké účty za náklady na teplo a už vás nebaví to platit? Máte starý dům, který spadá do nejnižší kategorie, co se týká energetické náročnosti budov? Měli byste si nechat vypracovat studii, abyste to změnili. Pravděpodobně bude prvním krokem zateplení celé budovy, nebo alespoň některých stěn, které jsou nejvíc vystaveny povětrnostním vlivům. Neodkládejte zateplení dlouho, energie jsou stále vysokou položkou ve vašem rozpočtu a každá ušetřená koruna se počítá.