Vestavěná skříň pod schodištěm


Jednou ze zásadních předností vestavěných skříní https://www.sten-skrine.cz/ je možnost umístit je prakticky kamkoli, kde se nabízí nějaký úložný prostor. Můžete jejím prostřednictvím vyplnit i velmi nevzhledné kouty, které byste jen stěží zakrývali dekorativními předměty a pokojovými rostlinami. Jedním z typických příkladů takových částí stavebních konstrukcí jsou schodiště. Jsou-li umístěná podél obvodového zdiva, zaberou spoustu místa a pod nimi zůstává hluchý prostor vhodný leda tak pro děti při hře na schovávanou.

schodiště v domě

Nabídněte dětem lepší schovávačky a prostor pod schodištěm vyplňte vestavěnou skříní. Posuvné dveře lze přizpůsobit jakémukoli tvaru, který může být i zaoblený, a skříň tu vytvoří velmi efektní prostředí, s nímž se pak můžete pochlubit jakékoli návštěvě. Dveře je možné různě dekorovat, potáhnout je fototapetou nebo je nechat přímo potisknout nějakým atraktivním vzorem, například s motivy ovoce. Některé dveře mohou být i se zrcadlem a předsadíte-li před skříň okrasnou palmu, může být rázem vaše vstupní hala nejkrásnějším bytovým prostorem.

vstupní vestibul

Vnitřní členění vestaveb na míru je pak čistě ve vaší režii, anebo se necháte inspirovat přímo výrobcem skříní a využijete jejich vlastní zkušenosti. Výhodou je, že je prostor zaplněný celý, bezezbytku, a tak tu můžete mít nejen textil a obuv, ale i sportovní potřeby, hračky, úklidové prostředky, dílenské nářadí, substrát a zeminu, stelivo pro kočky atd.

A jedna drobná rada na konec: Nezapomeňte, že čím tmavší dekor dveří si vyberete, tím více vám z místnosti ukrojí světla. Tmavé barvy světlo pohlcují a světlé barvy jej naopak odráží, místnost je s tmavým nábytkem opticky menší a můžete si tu pak připadat, jako v krabičce od sardinek. Cokoli tmavého, co se týče bytového vybavení, vůbec nedoporučujeme lidem, trpícím klaustrofobií, a už vůbec ne dětem do jejich dětského pokoje.