Požádejte elektrikáře o výměnu svítidel


Rekonstrukce elektroinstalace v bytě je pro elektrikáře z Prahy 7 velkou zakázkou, která se může protáhnout i na několik týdnů, ovšem elektrikáři tu nejsou jen od toho, aby nahrazovali stávající hliníkové vedení novými měděnými kabely, můžete je požádat i o dílčí práce menšího rozsahu. Celá pointa tkví v tom, že amatér by se neměl nikdy pouštět do jakýchkoli elektrikářských akcí, vzhledem k nebezpečí vzniku požáru nebo smrtelného úrazu.

kabely ve zdi

Elektrikáře si můžete pozvat i na výměnu svítidel v domě, v bytě nebo v rekreační chatě. Ne každý to totiž zvládne, ačkoli se může zdát, že jde o snadnou záležitost.

Vypnutí hlavního jističe – někteří lidé – amatéři, co se rozhodli vyměnit lustr v obýváku za nový, mohou tak dokonale zazmatkovat, že je to bude stát život. Kupříkladu si vypnou hlavní jistič, což je samozřejmě v pořádku, ale pak jim pod rukou praskne stará bakelitová svorkovnice u lustru, začnou pracně shánět novou, a když ji nemají při ruce, alespoň provizorně starou svorkovnici oblepí izolepou. A když se pak svítidlo nerozsvítí, zapomenou znovu vypnout jistič světelného okruhu, obvod si neproměří a dotknou se pak šroubů ve svorkovnici holýma rukama.

elektrická přívodní šňůra

Zapojení křížového vypínače – potřebujete, aby vaše nové svítidlo bylo možno ovládat ze dvou míst, například na schodišti? Toto je možné a využívají se k tomu tzv. schodišťové neboli křížové vypínače. Jejich zapojení je pro elektrikáře snadné, ale pro amatéra to může být neřešitelná hádanka.

Lampičky na zdi – máte dosud lampičky na nočních stolcích a chtěli byste je tentokrát mít přímo na zdi nad vašimi hlavami? Není to problém, požádejte elektrikáře o laskavost a on vám sdělí, co je třeba – vyfrézovat drážku pro vodiče do zdi a poté vám lampičky zapojí dle příkonu příslušným průměrem vodičů. Elektrikář se postará o to, aby tu nedošlo k závadě a nebezpečí, které by vás mohlo stát i život.