Podniká se kvůli penězům


Podnikáte a máte tu smůlu, že ačkoliv se snažíte, nemáte takové příjmy, jaké musíte mít, abyste se uživili a také udrželi svůj byznys v černých číslech, to znamená v plusu? Vím, že to pro vás nebude útěchou, ale podobný vývoj situace není jenom vaším osudem. S něčím podobným se potýká spousta lidí. Spousta podnikatelů se někdy dostává do tíživé ekonomické situace. A nejde rozhodně jenom o ty, kdo jsou líní nebo neschopní. Problémy mají i podnikatelé přičinliví a schopní, ovšem prostě smůlu mající. Ono se toho totiž dá v podnikání pokazit hodně. A někdy nemusí ani podnikatel sám chybovat, aby se ocitl v nepříznivé situaci.

několik mincí

Peníze prostě někdy podnikatelům a jejich firmám chybí. Vydělává se třeba jenom příliš málo, nebo se nevydělá vůbec nic a navrší se dluhy. A pak je nutné takové potíže uspokojivě vyřešit. Nikdo z podnikatelů nemůže v takové situaci dělat, jako by se nic nestalo, protože tím by se už i tak složitá situace ještě více zkomplikovala. Je nutné prostě peníze sehnat. Vydělat si je, nebo si je třeba aspoň vypůjčit. Protože se bez nich nedá obejít.

Ale podnikatelské půjčky nejsou pro každého. Ty se nabízejí jenom lidem schopným zaručit jejich splacení. A to podnikatelé v nesnázích velice často nejsou schopni zvládnout. Protože čím asi tak zaručí splácení někdo, kdo si na sebe ani nevydělá? To je ryzí utopie.

eura bankovky

A to znamená, že podnikatelé často hodně dlouho hledají, než najdou někoho, kdo je ochotný jim pomoci, kdo jim peníze pro podnikatelské účely skutečně půjčí. Ale i ti nejbeznadějnější nakonec mohou uspět. I když jim nepůjčí banka s odkazem na nízké příjmy a kontraproduktivní záznamy v registrech dlužníků, možná vyjde aspoň nebankovní hypotéka. Protože co i ti nejzoufalejší podnikatelé mívají? Přece nemovitosti. A když dotyční něco takového nabídnou jako záruku splácení, dočkají se tu půjčky bez problémů.