Kdo vám půjčí peníze?


Peníze přinášejí lidem někdy radost a někdy starosti. A to obvykle podle toho, kolik jich který člověk potřebuje a kolik jich má. Je totiž samozřejmé, že má-li jich někdo dost a nejlépe víc, než kolik potřebuje, může si pochvalovat, zatímco ten, kdo je odsouzen k častému omezování se ve výdajích nebo dokonce chudobě, by to nejraději změnil, jen aby unikl nepřívětivému osudu.

Ale realita je taková, jaká je. Někdy máme my lidé peněz dost a někdy nám tyto zkrátka chybí. A zatímco se někdy dokážeme sami postarat, abychom žili v dostatku, někdy se nám to také nepodaří. A je-li to opravdu špatné, musíme třeba i shánět půjčky.

symbol eura

Věřte mi ale, že takové shánění půjček není nic příjemného. Ten, kdo si potřebuje někdy nějaké peníze půjčit, totiž často naráží na odmítnutí. Když po něm chce oslovený poskytovatel půjčky doložit něco, co se v dané chvíli doložit nedá, má zájemce smůlu. V takové situaci mu nikdo nic nepůjčí.

A tak by si lidé měli brát výlučně takové půjčky, jaké skutečně získají. A logicky současně i takové, které jsou ekonomicky únosné, které dlužníky neruinují. A pokud to v bankách právě nejde, měla by se vybrat jako náhrada americká nebankovní hypotéka, která je také výhodná, jenže zároveň i dostupná mnoha lidem, kteří by třeba nikdy bankovní půjčku nedostali.

symbol dolaru

Když si někdo potřebuje půjčit hodně prostředků na dlouhou dobu, třeba až na třicet let, je právě u nebankovní společnosti s její hypotékou na správném místě. Tady se totiž stačí jenom zaručit nemovitostí a půjčce už nic nebrání. Protože je každý sám svého štěstí strůjce, a záleží tak na tom, kdo si tu půjčuje, zda se splácení takové hypotéky zhostí tak, jak má, nebo se nebankovní společnost odškodní jeho zastavenou nemovitostí.

A tak spousta lidí sází na nebankovní hypotéky. u nichž nehrozí, že je nějaký úředník odmítne třeba i jen kvůli takové banalitě, jako je nějaký záznam v registrech dlužníků.