K čemu slouží terasové podložky


Ve stavebnictví se setkáváme s celou řadou výzev. Jednou z nich je i stavba na nerovném terénu. Ta je samozřejmě bez problému, pokud stavíme rodinný dům, kde je stejně potřeba vykopat základy. Větší potíže nastávají, pokud jde například o terasu.

Zde samozřejmě záleží na tom, o jakou konkrétně nerovnost se jedná. Pokud jde pouze o svažitý terén, který se navíc svažuje ve směru, kterým ona terasa hledí, pak obvykle není příliš velký problém. Něco jiného však je, kdy je podklad každého rohu terasy jinak vysoko.

lidé na terase

Tady je potřeba přijít s nějakým jednoduchým řešením. Ano, můžeme terén zarovnat, avšak to může být náročné a leckdy také nemožné, v závislosti na podkladu a případně i na tom, kudy vede kanalizace, vodovodní či plynové potrubí nebo elektrické vedení. Je tedy nutné najít nějakou jinou možnost.

Tou mohou být například terasové podložky Quadrofixing. V podstatě se jedná o jakési špalky, které se dají pod nižší roh terasy tak, aby jej zarovnaly s tím vyšším. Fungují v podstatě jako třeba běžně používané podložky pod skříně či stoly, aby se neviklaly.

dům s terasou

Výhodou zde je, že jejich koupě a instalace je mnohem levnější a rychlejší, než například výše zmíněné zarovnání terénu. Navíc je zde také fakt, že dnes jsou již vyráběny tak, aby byly od zbytku terasy k nerozeznání. Při zběžném pohledu si tak nikdo nevšimne, že jedna část je tímto způsobem nastavena, zvláště když tam je navíc travní porost.

I proto je tato možnost poměrně široce využívána. Je jasné, že se nehodí vždy, a také není v mnoha případech potřeba. Pokud je rozdíl pouze malý, pak zarovnání není takový problém. Ovšem pokud se jedná o několik centimetrů, popřípadě i desítky, pak zde už je lepší investovat do podložek. Udělají nám stejnou službu, pouze levněji. A to se v dnešní ekonomické situaci rozhodně počítá. Přeci jen, nikdo nechce vydávat více peněz, než skutečně musí.